Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Králiky a iné zvieratá

Znášanlivosť králika s inými zvieratkami
Králik a morča
Morčatá a trpaslíci sa znášajú dokonca aj v spoločnej priestornej klietke. Niekedy však medzi nimi dôjde k bitkám, králik vtedy môže svojho spolubývajúceho veľmi zraniť. Nikdy však nedávajte nevykastrovaného králičieho samca k morčaťu, mohol by ho príliš provokovať.
 
Králik a mačka
 
Králiky si dobre vychádzajú s mačkami len do istej miery. Mačky s králikmi nikdy nesmiete nechať samých, pretože mačka by mohla králika naháňať po celom byte a chňapala by po ňom s packou.
 
Králik a pes
 
Aj psy sa veľmi dobre znášajú s králikmi. Zvlášť strážne psy, zlatí retríveri a labradori k priateľstvu s králikom majú veľmi dobré predpoklady. Ale aj tak ich nikdy nenechajte spolu samých, veľmi by ste tým riskovali.
 
Králik a škrečok
 
Králik sa znesie so škrečkom dokonca veľmi dobre, najmä pri hraní, ale treba dať pozor, aby králik na škrečka omylom nestúpil. Preto ich radšej osamote nenechávajte.
 
Králik a vtáci (napr. papagáj, andulka...)
Králici s vtákmi vôbec nevychádzajú dobre, nikdy sa ich nesnažte spriateliť a predovšetkým ich nikdy nenechávajte osamote. Vtáci veľmi silno škriekajú a spievajú, čo králikom neprospieva, pretože majú veľmi jemný sluch a po čase by mohli ohluchnúť. Ak sú vtáci voľne pustení, mohli by králikov priveľmi zraniť. Králici si môžu vychádzať jedine s plyšovým papagájom alebo hociktorým iným plyšovým vtákom :)
 
TOPlist